Siste
Foto: Kent Henriksen

– Håper selvfølgelig at vi stikker av med gullet

Trenerteamet til Tunet som Jørgen Haaland er en del av, har forberedt sitt lag godt til helgens oppgjør mot Grei, der Manglerud-laget spiller sin 22. NM-finale.


Tunet er historiens mestvinnende lag på damesiden med 11 NM-gull. I den 22. finalen lover trener Jørgen Haaland at laget er godt forberedt. 
– Forrige uke lot vi alle juniorene våre prioritere juniorlagene og deres forberedelser til NM finalene som var på Oppsal Arena.Laget har trent godt denne uken, og de fleste spillerne «skal» være friske og raske. Noen skader har man etter en lang sesong, men rekkene har vi satt og jobber med detaljer rundt forsvar og angrep. Så er det slik at det de ikke kunne for en måned siden, lærer man ikke på noen treninger denne uken. Vi fokuserer på det vi kan gjøre noe med og ikke lage større oppstyr enn nødvendig rundt selve kampen, sier han til Innebandyavisen. 

Det er en revansjelysten gjeng på Manglerud, for marginene var ikke på lagets side da alt skulle avgjøres i eliteserien denne sesongen og Grei stakk av med seriegullet.
– Ja, selvfølgelig er vi lystne på seier i lørdagens kamp. Bittert å «tape» gullet i kamp nummer to med 12 sekunder igjen av kampen. Der hadde vi muligheten til å drepe hele gullsjansen til Grei. Når vi ender i en slik seriefinale som kamp nummer tre blir, føler jeg det er litt 50/50 hvem som stikker av med seieren. Mye avhenger av dagsform og kamputvikling, og ikke minst selvtillit blant utøverne. Men vi er et ungt lag, som har tatt med oss mye lærdom igjennom sesongen, og det vil utvikle oss videre på sikt.

Foto: Kent HenriksenHaaland vet hva som blir viktig under lørdagens finale, der man møter Grei for fjerde sesong på rad, denne gang i Nordstrand Arena.
– Vi er avhengig av at alle legger ned den jobben som kreves, og at alle gjør sine oppgaver og stoler på at lagvenninnene gjør sine. Vi er nødt til å spille et bra forsvarsspill og ikke minst tørre å utfordre i spillet vårt med ball. Setter vi de sjansene vi kommer til å få i løpet av tre ganger tjue minutter, skal vi ha en god mulighet. Men så er det sånn når to gode lag møtes i viktige kamper som kanskje er litt større enn en vanlig seriekamp. Blir det sjelden en «bra og fartsfylt» kamp fra begge lag. Det sniker seg ofte inn en utrygghet hvor man velger de trygge valgene hele tiden. Så det blir nok den oppgavene begge benkene kommer til å jobbe med under kampen. Nivået på begge lag er såpass bra med gode spillere i begge troppene, så dette kommer til å bli jevnt tror jeg, men håper selvfølgelig at vi stikker av med gullet.