Grei ledet 1-0 i kamper før den andre semifinalen ble spilt mandag kveld i Skøyenhallen. Tidlig i kampen har begge lag en sjanse hver. Først er det Johanna Ragnarsson som tar med seg ballen opp etter et bytte før hun spiller til Wilma Engdahl som skyter over. Så er det Monolitten som drar fram et meget fint angrep, men avslutninga til Sigrid Wabakken Engell reddes fint av Kristina Stamnæs-Røising. Så får vi syv minutter uten at det skjer all verden før Eline Dagestad skyter i maska til Hanne Lier Nilsen fra distanse. Marie Falch spiller så på tvers til Sigrid Wabekken Engell ved midtbanen, Sigrid tar med seg ballen opp langs siden og avslutter like utenfor. Eline Dagestad finner så Bertine Aas Hansen, men en god redning i fra Hanne Lier Nilsen hindrer Grei i å ta ledelsen. Martine Anderson Simonsen finner så Wilma Engdahl som er nære to ganger før Bertine Aas Hansen skal sende Grei i ledelsen når hun ser opp og kaldt og rolig plasserer inn 1-0 i fra slottet. Bra jobb av Kaja Bråten som vinner ballen i forkant. Lene Benkø har så et fint pass i fra pointposisjon ut til Bertine som skyter i sidestanga på målet. Lagene tar pause på 1-0 til Grei.
Den andre perioden starter med at Eline Dagestad drar seg på tvers av banen og avslutter. På returen setter Kaja Bråten ballen i mål, men dommerne blåser av for slag i forkant. Emelie Olofsson har så en fin avslutning som Stamnæs-Røising redder før det kommer 71 sekunder der kampen blir avgjort. 2-0 kommer etter at Kine Hedlund Eriksen har dratt seg inn i ballen og spilt over til Celine Ripel som setter ballen høyt i det nærmeste hjørne før Wilma Engdahl får ballen rett foran keeper og etter en iskald dragning kan hun rulle inn 3-0 i åpent mål. Monolitten tar time-out, men 52 sekunder senere setter Aas Hansen sin andre for dagen og vi har 4-0. Grei har så to frislag på rad som blir farlige. Først et skudd som dekkes før Ida Karevold spiller et herlig pass for styring til Engdahl som ikke er langt unna sette sin andre for kvelden. Med fire og et halvt minutt til pause sitter 5-0 etter at Kajsa Liljefors har spilt ut til Celine Ripel som slår et fantastisk pass på bakerste stang der Kine Hedlund Eriksen bare kan rulle ballen inn i åpent mål. Martine Anderson Simonsen har så et herlig pass til en lagvenninne foran mål, men avslutninga blokkeres. Wilma Engdahl slår så et herlig pass til Martine som fra halvannen meter skyter over det åpne målet med 16 sekunder til pause. I periodens siste sekund skyter Bertine Aas Hansen like over etter en halvvolley i fra slottet.
Kine Hedlund Eriksen finner Celine Ripel etter snaut seks minutter av den siste perioden, men avslutninga går over. Silje Karlsen Auestad er så igjennom, men backhandavslutninga reddes greit. Johanna Ragnarsson bryter seg så inn i banen, men skuddet reddes med maska av Lier Nilsen. Kine Hedlund Eriksen finner så Martine Anderson Simonsen, men Hanne Lier Nilsen kommer seg over og drar fram en mesterlig redning. Etter fem nye skudd fra Grei skal 6-0 sitte etter at et skudd har gått bak mål og ut til Kine Hedlund Eriksen som legger ballen inn mot mål der Martine dytter den over linja. Med syv minutter igjen av kampen får Grei sjansen med en spiller mer i fire minutter. De første to minuttene byr på et skudd i maska og herlig jobb fra Sigrid Wabakken Engell som først blokkerer et skudd, før hun vinner ballen og får drøyd noen sekunder. Tilslutt jobber hun langt ned og hindrer en kjempesjanse rett foran egen keeper. Litt under tre minutter ut i overtallet sitter 7-0 i fra Wilma Engdahl sin kølle. Lagene har så to sjanser hver uten at de setter målvaktene på alt for stor prøve før Monolitten på slutten får sjansen med en spiller mer. På de siste 58 sekundene i overtall klarer de ikke få til en redusering og Grei vinner 7-0 og er en kamp unna finalen i Nordstrand Arena.
Neste oppgjør spilles førstkommende onsdag klokken 18.30 i Apaløkkahallen.

Foto: Petter Alexandersen
Grei en seier unna Nordstrand Arena
Grei er en kamp unna NM-finalen i Nordstrand Arena etter at de mandag kveld slo Monolitten 7-0 i den andre semifinale-kampen.