Foto: Kent Henriksen

Sesongåpner på borte mot ventet topplag - sjekk hvem favorittlaget ditt starter mot

Serieoppsett for eliteseriene er sendt ut til lagene og vi vet nå at nykommer Ajer får en tøff oppgave i sin debut på øverste nivå.


Serieoppsettene for eliteserien for kvinner og menn har kommet og følgende kamper har vi å se fram til i den første serierunden. 

Eliteseriene starter fredag 13. september når Sarpsborg tar i mot Nor 92 klokken 19.00 i Skjeberghallen. Lørdag 14. september klokken 12.00 spiller Ajer sin første kamp på øverste nivå når de reiser til Rommenhallen for å møte Sveiva. Samme dag møtes Sandnes og Vålerenga klokken 14.30, før Harstad og Akerselva barker sammen klokken 15.00, og en ventet toppkamp mellom Slevik og Greåker starter klokken 16.00. Søndag er det regjerende serie- og Norgesmester Tunet sin tur til å starte 24/25-sesongen når Gjelleråsen kommer på besøk klokken 16.00. 

Hos kvinnene starer Sveiva og Stavanger eliteserien lørdag 14. september klokken 15.00 i Rommenhallen. To og en halv time senere drar regjerende serie- og Norgesmesterne Tunet i gang sin sesong når de reiser til Skøyen for å møte Monolitten klokken 17.30. Søndag 15. september møtes Sveiva og Stavanger igjen klokken 15.00 før Grei tar i mot Østensjø i Apaløkka klokken 17.00. Gjelleråsen som står over første serierunde drar i gang sin sesong søndag 22. september når de reiser til Høyenhallen for å møte Tunet. 

Oppsett første og siste serierunder

Første serierunde eliteserien kvinner
Lørdag 14. september 15.00 Rommenhallen Sveiva-Stavanger
Lørdag 14. september 17.30 Skøyenhallen Monolitten-Tunet
Søndag 15. september 15.00 Rommenhallen Sveiva-Stavanger
Søndag 15. september 17.00 Apalløkkahallen Grei-Østensjø

Andre serierunde eliteserien kvinner
Lørdag 21. september 12.00 Apalløkkahallen Grei-Sveiva
Lørdag 21. september 15.00 Bølerhallen Østensjø-Monolitten
Søndag 22. september 13.00 Høyenhallen Tunet-Gjelleråsen

Første serierunde eliteserien menn
Fredag 13. september 19.00 Skjeberghallen Sarpsborg-Nor 92
Lørdag 14. september 12.00 Rommenhallen Sveiva-Ajer
Lørdag 14. september 14.30 Kleivanehallen Sandnes-Vålerenga
Lørdag 14. september 15.00 Harstadhallen Harstad-Akerselva
Lørdag 14. september 16.00 Gressvikhallen Slevik-Greåker
Søndag 15. september 16.00 Høyenhallen Tunet-Gjelleråsen

Siste serierunde eliteserien menn
Lørdag 1. mars 15.00 Harstadhallen Harstad-Sandnes
Lørdag 1. mars 15.00 Skjeberghallen Sarpsborg-Gjelleråsen
Lørdag 1. mars 15.00 Høyenhallen Tunet-Greåker
Lørdag 1. mars 15.00 Gressvikhallen Slevik-Ajer
Lørdag 1. mars 15.00 Rommenhallen Sveiva-Akerselva
Lørdag 1. mars 15.00 Mjøndalshallen Nor 92-Vålerenga

Siste serierunde eliteserien kvinner
Lørdag 8. mars 13.00 Slattumhallen Gjelleråsen-Monolitten
Lørdag 8. mars 13.00 Bølerhallen Østensjø-Sveiva
Lørdag 8. mars 13.00 Høyenhallen Tunet-Grei

- Kvartfinaler for menn i NM drar i gang fra 4. mars

- Gruppespill i NM for kvinner spilles 14-16. mars

- Semifinalene i NM for kvinner drar i gang fra 19. mars

- Semifinalene i NM for menn drar i gang fra 20. mars

- NM-finalene for senior spilles 12. april

*med forbehold om endringer