Etter noen sesonger langt under pari for Gjelleråsen, der man flere ganger vært nødt å kvalifisere seg for å beholde plassen i eliteserien og bare var fire poeng fra nedrykk i vår på en tiendeplass, har man gjort mange grep i sommer for å sikre seg en god tropp.
Seneste tilskuddet er U19-landslagsstjernen Viktor Edevik som hentes fra SSL-laget Växjö sitt akademi. Nordmannen som spilt hele sin karriere i Sverige, får nå sin første smak av norsk innebandy på øverste nivå. Edevik var Norges lysende stjerne i U19-VM i vår, der det ble 13 poeng (10+3) på fem kamper. Det ble fem scoringer på ni kamper i 2.divisjon for 18-åringen. I tillegg har klubben hentet hjem Marcus Bang Kragerud fra Tunet. Unggutten spilte også U19-VM i vår, og gjorde 14 poeng (5+9) på 22 kamper for Tunet i eliteserien sist sesong. Fra Tunet henter man også talentfulle målvakten Mohsin Ullah. Sammen tok man NM-gull i G19-klassen i vår.
Kasper Klem var sist sesong på dobbel representasjon hos Akerselva og var med å sikret gull i G17-klassen i NM i vår. Nå er det klart at han forlater ulvene for spill i Gjelleråsen. 17-åringen er en svært spennende signering for Gjelleråsen.
– Vi får inn en spiller med et eksepsjonelt blikk for spillet og en modenhet langt over alderen. Han har vært den toneangivende spilleren i sin årgang, og vi er stolte over at han har valgt GIF som neste steg, sier hovedtrener Paul André Hermansen til klubbens hjemmeside. Gjelleråsen har også sikret seg flere spillere fra gull-laget til Nittedal. Gard Espe og Sander Baltzersen er signert etter at ungguttene spilte forrige sesong på dobbel representasjon, og Espe har gjort det to sesonger. Man har også sikret seg målvakten Adrian von der Fehr Brevik som trente med laget sist sesong, og veteran Martin Borg.
