Härnlund tar over Sveiva

KRH 2632
Tobias Härnlund er tilbake som hovedtrener for Sveiva i eliteserien, denne gang er det damelaget som får den rutinerte svensken som sjef. 

 

Bård Børresen er ferdig som hovedtrener for Sveivas damelag i eliteserien etter en årrekke, og nå er erstatteren klar. I dag ble Tobias Härnlund presentert som ny hovedtrener for laget som kom på tredjeplass i eliteserien for kvinner.

KRH 2659
Tobias Härnlund har vært trener for aldersbestemte lag i Sveiva de siste sesongene. Her på benken for klubbens J17-lag i NM-finalen forrige sesong.


Svensken har tidligere trent klubbens herrelag, og har de seneste sesongene trent aldersbestemte lag i klubben i tillegg til sin jobb som hovedtrener for Lillestrøms herrelag i 1.divisjon. Han har tidligere vært hovedtrener for Holumskogen (nå Gjelleråsen), Sveivas herrelag og var sist å se i eliteserien for Akerselva i 2016.

Härnlund har skrevet på en kontrakt som strekker seg de tre kommende sesongene. 

(C) All rights reserved - ikke bruk materiale fra innebandyavisen (tidligere Assisten.no) uten skriftlig tillatelse.