Fratrer som trener for Sarpsborg

IMG 5059
Bare halvannen uke før seriestart velger Sarpsborgs trener Jonas Magnussen å trekke seg fra jobben.


Sarpsborg sendte i kveld ut en pressemelding der de bekrefter at klubbens hovedtrener Jonas Magnussen er ferdig i klubben. Personlige årsaker skal ligge til grunn for beslutningen som kommer bare halvannen uke før Sarpsborg serieåpner mot Slevik.

Klubbens styre og sportslig ledelse beklager beslutning, men har forståelse for Magnussens valg forteller styreleder Ole Anders Østerås, og legger til at klubben allerede er i gang med å finne en erstatter.

– Jonas Magnussen har vært en engasjert trener, han har bidratt positivt i klubben på mange nivåer, og vil bli savnet, sier han i en pressemelding. 

Magnussen la tidlig opp som spiller i Slevik etter en stygg skade, og overtok vervet som hovedtrener i november 2016 etter Daniel Holmberg. 

(C) All rights reserved - ikke bruk materiale fra innebandyavisen (tidligere Assisten.no) uten skriftlig tillatelse.